O MNIE


Nazywam się Ola i odkąd pamiętam, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Kocham podróże małe i duże, a najbardziej te, które podnoszą poziom adrenaliny. Trekking pośród wulkanów, spływ rwącą rzeką, poszukiwanie zwierząt w dżungli czy przechadzka po górach sprawia, że moje życie nabiera barw.

Pochodzę z Kołobrzegu więc posiadam wrodzoną miłość do morza, choć pomieszkuję w Norwegii, gdzie zawsze uwielbiałam wskakiwać na snowboard i pływać w białym puchu. Moją najnowszą zajawką jest kiteboarding i muszę się przyznać, że uczucie wiatru we włosach to jest to, co ostatnio stawiam na pierwszym miejscu, degradując tym samym snowboard na miejsce drugie.

Kocham wiosnę, lato, jesień i zimę. Lubię być blisko natury i uważam, że każda pora roku ma do zaoferowania coś wyjątkowego i niezwykłego. Zima oferuje snowboardowe szaleństwo, wiosna to lekkość i zieleń, lato natomiast przynosi przyjemne wieczory z przyjaciółmi i szalone chwile na kite’cie, a jesień przejawia się pięknymi barwami i najlepiej podziwiać ją będąc w górach.

Chodzę z głową w chmurach, a nawet i ponad chmurami, lecz nie jestem bezczynnym marzycielem, wręcz przeciwnie. Ciągle dążę do realizacji swoich marzeń, bo głęboko wierzę, że marzenia się nie spełniają, je się po prostu spełnia. Trzeba tylko być zapartym w swoich postanowieniach, mieć odwagę do działania oraz przede wszystkim do postawienia pierwszego, najtrudniejszego kroku.

Mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądam na ekstrawertyka, to zdecydowanie bliżej mi w stronę introwertyzmu oraz jestem też typowym nerd’em. Możesz wierzyć lub nie, ale dla przyjemności wertuję Wikipedię wzdłuż i wszerz, kilka razy dziennie, aby posiąść wiedzę na temat różnych krajów czy kultur. Ponadto zbieram pieczątki w paszporcie, magnesy na lodówkę i cholernie uwielbiam Święta Bożego Narodzenia oraz tandetne, świąteczne piosenki. :)

Głęboko wierzę w coś takiego jak karma i w to, że dobro wraca, stąd też chyba pochodzi moje zainteresowanie planetą, środowiskiem oraz dietą roślinną. Po prostu staram się żyć i podróżować zarówno w zgodzie ze sobą, jak i w zgodzie z naturą, bo tak jak mawiał Martin Luther King "Każdy człowiek musi podjąć decyzję, czy będzie chodził w świetle twórczego altruizmu, czy w ciemności niszczycielskiego egoizmu."

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ NA TYM BLOGU?


Milesfromhome.pl to zlepek opowiadań z mojego podróżniczego życia oraz wszelkich obserwacji. W tym miejscu dowiesz się między innymi o problemach, które można napotkać podróżując na własną rękę, ale też o satysfakcji i niesamowitych miejscach, które na Ciebie czekają, jeśli tylko postanowisz choć trochę zaryzykować. Podpowiem Ci również, które miejsca nie warto lub warto zobaczyć i jak podróżując nie zbankrutować. Ponadto podzielę się z Tobą moimi szczerymi przemyśleniami co do ludzi, miejsc, kultur, czy sposobu podróżowania oraz od czasu do czasu zwrócę uwagę na to, jak odpowiedzialnie podróżować, nie pozostawiając za sobą dużego śladu węglowego.
Copyright © MILES FROM HOME